STRAH I KOVID: Edukativna predavanja danas i sutra za srednjoškolce u Paraćinu
ZDRAVSTVENO- preventivna predavanja deo su redovnih programa Opštinske organizacije Crvenog krsta u Paraćinu, a danas je u Tehnološkoj školi održano jedno namenjeno učenicima.

Foto: CK Paraćin
Tema je bila vrlo aktuelna – „Strah i kovid“, a o načinima suočavanja mladih sa strahom za sopstveno zdravlje i o prevazilaženju posledica govorio je psiholog paraćinskog Doma zdravlja Goran Ristić.

Foto: CK Paraćin
O istoj temi on će govoriti i sutra đacima Mašinsko-elektrotehničke škole.
Sa aspekta opšteg zdravlja mentalno zdravlje je vrlo važno, a mladi bi trebalo da shvate da je normalno da se u sadašnjoj epidemijskoj situaciji osećaju tužno, zbunjeno i da su pod stresom. Najvažnije je da na vreme potraže pomoć ako im je potrebna, što je i svrha ovakvih edukativnih predavanja, ističu u Crvenom krstu.

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

REAGOVALA I POLICIJA: Uhvatila rođenog oca sa ljubavnicom - napravila HAOS na ulici (VIDEO)
BROJNI žitelji kolumbijskog grada Santa Marte svedočili su nedavno dramatičnim scenama nakon što je jedna 19-godišnja devojka presrela automobil u kojem se njen otac nalazio u društvu ljubavnice.
02. 07. 2025. u 20:26
Komentari (0)