UZROK STOMAČNIH TEGOBA BIĆE POZNAT U ČETVRTAK: Novi detalji obolevanja čak 76 učenika u Aleksandrovcu
UZROK masovnog obolevanja čak 76 učenika Osnovne škole „Ivo Lola Ribar” iz Aleksandrovca biće poznat u četvrtak, kada bi rezultati analiza trebalo da budu gotovi u Zavodu za javno zdravlje Kruševac.
Foto: Fejsbuk
Kako su „Novosti” ranije objavile, tokom vikenda se grupa učenika od prvog do četvrtog razreda javila u Dom zdravlja zbog stomačnih tegoba.
U Aleksandrovcu ne isključuju mogućnost da su deca obolela zbog hrane koju su jeli na jednodnevnom izletu u Nišu prošle nedelje, ali napominju da se radi na utvrđivanju uzroka u saradnji sa epidemiolozima iz Kruševca.
- Na jednodnevnoj ekskurziji u Nišu i Niškoj Banji bilo je ukupno 196 učenika u utorak, a u sredu 155 - rekao je za „Novosti” Miljan Arsić, direktor Osnovne škole „Ivo Lola Ribar”.
On je dodao da su preduzete sve potrebne mere, kao i da je škola u stalnom kontaktu i sa lekarima Doma zdravlja u Aleksandrovcu i sa epidemiološkom službom ZZJZ u Kruševcu.
U prvoj grupi od 196 učenika, čak 61 je imalo stomačne tegobe, dok su u drugoj grupi isti simptomi primećeni kod 12 od 155 učenika.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)