POTOMCI LARE I LUKE PREDSTAVLJENI JAVNOSTI: Tigrići atrakcija za posetioce jagodinskog Zoo vrta (FOTO)
MUŽJAK i ženka bengalskog tigra, druga generacija iz porodice mačaka koja se razmnožava u jagodinskom Zoološkom vrtu „Tigar“, i danas su bili atrakcija ne samo za mališane, već i za odrasle.
Foto:Z.Gligorijević
Svi su nestrpljivo čekali da se fotografišu sa njima, a pred ulazom je bio poveći red za kupovinu karata. Tigrići, koji su prošlog vikenda prvi put predstavljeni posetiocima zoo-vrta, potomci su mame Lare i tate Luke, a na svet su došli na Veliki petak.
- Organizovano fotografisanje sa tigrićima svakako je značajno unapredilo posećenost jagodinskom zoološkom vrtu, ali, pošto je Jagodina veoma atraktivna turistička destinacija, posećenost je dobra tokom cele godine. Danas je otvorena i letnja sezona u Akva parku, što doprinosi još većoj posećenosti – ocenila je direktorka Zoološkog vrta „Tigar“ u Jagodini Ivana Ristić.
Ona je dodala da tigrići još nisu dobili imena, a posetioci i dalje popunjavaju anketu s predlozima imena. Prema njenom mišljenju, možda bi najbolje bilo da se nazovu Saj i Nataša, kako su se zvali tigrovi iz prvog legla, nastalog u jagodinskom zoo-vrtu.
Organizovano fotografisanje predviđeno je i za sutra od 12 do 13 časova,
Preporučujemo
NOVČANE NAGRADE ZA 51 USPEŠNOG UČENIKA Palma: Pamet je budućnost Srbije
15. 06. 2022. u 13:10
JAGODINCI SE DRUŽILI SA PRIPADNICIMA POLICIJE: Dan MUP sa decom ispred izletišta
12. 06. 2022. u 20:19
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)