"DRAGAN KECMAN": U Kučevu otvorena izložba slika Teodore Nikolić
U Centru za kulturu “Dragan Kecman“ u Kučevu, otvorena je izložba slika Teodore Nikolić (26) iz Beograda.
Centar za kulturu u Kučevu
Njena izložba izabrana je na osnovu javnog konkursa Centra za kulturu, raspisanog radi odabira postavki u 2022. godini. Ova mlada umetnica na beogradskom Fakultetu likovnih umetnosti 2019. godine završila je osnovne, a 2020. godine i master studije slikarstva. Te godine upisala je i doktorske umetničke studije slikarstva na FLU, gde trenutno radi u zvanju istraživača-pripravnika. U školskoj 2019/2020. proglašena je za studenta generacije na FLU. Ova članica ULUS-a, do sada je izlagala na pet samostalnih i preko 30 kolektivnih izložbi širom Srbije.
Preporučujemo
DEO ŠKOLSKOG PLAFONA PAO NA UČENIKA: Incident u Kikindi, povređen gimnazijalac
05. 06. 2026. u 22:28
RONIOCI ČISTE ŠLjUNKARU: Akcija „Volim reku, a ti?“ u subotu i u Beloj Crkvi
05. 06. 2026. u 18:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)