DO 30. DECEMBRA ZATVOREN ZA PEŠAKE: Nišlije oprez - Počela rekonstrukcija drvenog mosta preko Tvrđavskog rova

ZBOG dotrajalosti i nebezbednosti, niška Direkcija za izgradnju počela je rekonstrukciju drvenog mosta koji spaja Tvrđavu sa Gradskim poljem i tehničkim fakultetima.

ДО 30. ДЕЦЕМБРА ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАКЕ: Нишлије опрез - Почела реконструкција дрвеног моста преко Тврђавског рова

D.Miljković

Most će do 30. decembra biti zatvoren za pešake, kada se očekuje da radovi budu završeni.

Poslednji put ovaj most je sređivan 1983. godine tako da je su radovi bili preko potrebni. Svakodnevno ga koristi veliki broj đaka i studenata, pa su i sami građani apelovali da je krajnje vreme da se učini bezbednim.

- Projekat je uradio Građevinsko-arhitektonski fakultet i po njihovom instrukcijama izvođači radova imaju rok da ga srede do 30. decembra - kaže direktor Direkcije Zoran Prokić.

On napominje da će radovi koštati 9.4 miliona dinara.

- Uklonjena je kompletna konstrukcija jer će neki delovi morati da budu zamenjeni novim, a neki će biti reparirani. Znači nije reč o “krpljenju”, nego o ozbiljnom sređivanju - navodi direktor i apeluje na pešake da budu strpljivi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ĐOKOVIĆ JE GOAT, SINER JE FAVORIT NA TRAVI! Bjern Borg pred početak Vimbldona