POLICIJA U SUBOTICI DOBILA "ŠKODE" Gradonačelnik Bakić uručio ključeve načelniku Mucalju (FOTO)
GRADONAČELNIK Subotice Stevan Bakić danas je, na platou ispred upravne zgrade Policijske uprave u Subotici, načelniku subotičke policije Borivoju Mucalju uručio ključeve dva automobila „škoda oktavija” prilagođenih potrebama saobraćajne policije. Gradonačelnik Bakić je, tim povodom, izjavio da su sredstva za nabavku i opremanje ovih vozila u visini od 8.353.000,00 dinara obezbeđena iz gradskog Fonda za unapređenje bezbednosti saobraćaja.
Foto: Grad Subotica
- Današnjim uručivanjem ključeva dva automobila ’škoda oktavija’ načelniku PU Subotica Borivoju Mucalju nastavlja se dobra saradnja subotičke lokalne samouprave sa Policijskom upravom Subotica. Vozila su opremljena sistemom za prepoznavanje tablica, kamerama i radio stanicama, u skladu sa potrebama saobraćajne policije. Od osam miliona i 353 hiljade dinara, koliko je ukupno opredeljeno za nabavku i opremanje ovih automobila, za nabavku obe „škode oktavije’ izdvojeno je 5.103.000,00 dinara, dok je opremanje tih vozila koštalo 3.250.000,00 dinara - rekao je gradonačelnik Bakić.
On je dodao da je za brendiranje oba vozila, koje sa sastojalo od ugradnje svetlosno-zvučne instalacije i nalepnica, Grad Subotica obezbedio dodatnih 336.000 dinara.
Foto: Grad Subotica
- Ovim opremljenim vozilima Grad Subotica želi da pomogne sobraćajnoj policiji u preventivnom delovanju, kao i adekvatnom sankcionisanju nesavesnih vozača, čime se utiče na smanjenje mogućnosti saobraćajnih nezgoda, što je svakako i krajnji cilj kako bi se sačuvali životi i povećala saobraćajna kultura učesnika u saobraćaju. Želim da pohvalim sve pripadnike Policijske uprave Subotica na profesionalnom izvršenju svojih obaveza u čuvanju javnog reda i mira na teritoriji grada Subotice u ovim izuzetno teškim vremenima i da im poželim da i dalje beleže dobre rezultate. Želim, takođe, sve najbolje Policijskoj upravi i njenom načelniku Borivoju Mucalju, a Grad Subotica će uvek biti vetar u leđa i podrška našoj Policijskoj upravi - naglasio je gradonačelnik Stevan Bakić.
U ime PU Subotica, načelnik Odeljenja saobraćajne policije Vladan Gajić zahvalio se gradonačelniku Bakiću i Gradu Subotici na dobroj saradnji.
- Kao što je gradonačelnik već rekao, ovo su dva vozila koja su dobijena od sredestava sa kojim raspolaže Savet za bezbednost saobraćaja. Inače, radi se o vozilima koja su opremljena najsavremenijom opremom, što će nam olakšati rad i povećati našu produktivnost - kazao je Vladan Gajić.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE KAKO KONTROLIŠE SAOBRAĆAJNA POLICIJA - Naši reporteri u patroli sa saobraćajcima
Preporučujemo
ĆERKA NAPALA PEJOVIĆA ZBOG DRUGE ŽENE: "Kako si mogao ovo da uradiš mami?"
27. 01. 2023. u 08:21
KOMIČNI „ŠEĆER“ U APRILU NA SCENI: Kikindsko pozorište priprema premijeru
02. 04. 2026. u 19:00
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)