PESNIK I POČASNI SELJAK SELA POPOVIĆI LJUBIŠA BATA ĐIDIĆ: Poklonio zbirku slika seoskoj školi
PESNIK, prozaista, esejist, putopisac, dečiji pisac i antologičar Ljubiša Bata Đidić ponovo je darivao školu u pomoravskom selu Popovići kraj Kraljeva. Ovog puta, rodnom selu je poklonio vrednu zbirku od tridesetak umetničkih slika, u kojoj su i dela Milića od Mačve i Momčila Antonovića.

Privatna arhiva
Đidićev otac Maksim bio je prvi učitelj u tek otvorenoj školi davne 1936/37 godine. Česte promene radnog mesta učitelja Đidića razlog su što je Ljubiša kratko živeo u selu Popovići. Na poreklo ga je, kako kaže, podsetio njegov školski drug sa fakulteta Borko Gvozdenović, bard srpskog novinarstva.
Pesnik i počasni seljak sela Popovići prilikom čuva bravu koju je skinuo sa rodne kuće kao najveću relikviju. To mu je jedina materijalna uspomena na mesto rođenja.

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)