BORAC U RATU, GRADILAC U MIRU: Preminuo Miloje Stošić u 97. godini
MILOJE Stošić, učesnik Drugog svetskog rata i posleratni društveno-politički radnik, preminuo je u utorak, u 97. godini života.
Foto: Printscreen
Rođen je 1926. godine u selu Tibužde kod Vranja, a Pravni fakultet i pravosudni ispit položio je početkom 1976. godine u Beogradu.
Godine 1944. stupio je u Narodnooslobodilačku vojsku Jugoslavije kao borac 10. srpske brigade, gde je bio politički komesar. Učestvovao je u borbama za oslobođenje Niša.
Nakon rata radio je u Sreskom komitetu SKOJ-a i kao omladinac učestvovao na brojnim radnim akcijama za obnovu zemlje. Obavljao je razne funkcije u Savezu komunista Srbije i zaslužan je za ubrzan razvoj vranjske privrede u tom periodu.
Obavljao je i dužnost pomoćnika generalnog direktora tadašnjeg Pamučnog kombinata Vranje, današnjeg „Jumka“ i predsednika Osnovnog suda udruženog rada u Vranju.
Karijeru je završio kao predsednik Međuopštinske konferencije Saveza komunista u Leskovcu.
Sahranjen je danas, 17. maja, u prisustvu rodbine i prijatelja.
Preporučujemo
SVE JE SPREMNO ZA USELjENjE: Završeni građevinski radovi na zgrdi Infektivnog
17. 05. 2023. u 09:01
NAGRADE ZA VRANjSKE GIMNAZIJALCE: Dva vredna priznanja za dramsku sekciju
16. 05. 2023. u 18:09
IZMENA REŽIMA SAOBRAĆAJA U ĆUPRIJI: Razlog - počinje rekonstrukcija vodovodne mreže
25. 02. 2026. u 12:47
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)