U KUĆE ULAZE UZ POMOĆ MERDEVINA: U lozničkom kraju kuće i dalje poplavljene, najgore u Runjanima
U lozničkom kraju, mada je kiša stala, suituacijja je, što se velikih voda tiče, još alartmantna.

foto v mitrić
U većini od 200 poplavljenih kuća, voda se slabo povlači .Ostala je i u kućama, a dvorišta su kao velike bare. Na sve strane blato, koliko se voda po njima raširila. Ima onih onih koji pokušavaju pumpama da se oslobode od vode, jer je u utorak u Jadru palo 70 litara kiše po metru kvadratnom.
U Runjanima, na putu od pruge do magistralnog druma Šabac-Loznica, stanje je zabrinjavajuće. Većina domova je pod vodom, a neki ljudi u kuće su i juče, na spratove ulazili jedino uz pomoć merdevina.
- Morali skmo da prekopamo put, a da to nismo učinili bila bi potpuna katstroga - pričaju nam ojađeni Runjanci. - Mnoge njive su pune vode. Neke od njih više liče na Jadar, pa čak i na Drinu i to kad nabujaju.
Preporučujemo

NEMA OPASNOSTI OD POPLAVA: Leskovčani o rizicima, preventivnim i operativnim merama
01. 06. 2023. u 18:19

HRVATSKA UVODI NOVI NAČIN UZBUNjIVANjA: SMS porukom protiv poplava i potresa
01. 06. 2023. u 21:09

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)