"VOZI ODMORAN": Akcija za bezbedniji saobraćaj
PREDSTAVNICI Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova i Agencije za bezbednost saobraćaja realizovali su na Naplatnoj stanici "Stara Pazova" zajedničke aktivnosti u okviru kampanje "Vozi odmoran".

Foto: MUP
Načelnik Uprave saobraćajne policije Slaviša Lakićević naglasio je koliko je važno da u letnjim mesecima, kada u saobraćajnim nezgodama strada najviše učesnika u saobraćaju, vozači na put kreću odmorni i da prave pauze na svaka dva sata vožnje, što i jeste slogan kampanje.

Foto: MUP
Lakićević je, takođe, apelovao na sve vozače i putnike da obavezno koriste sigurnosni pojas i na prednjem i na zadnjem sedištu, kao i na sve roditelje da decu prevoze na zakonom propisan način kako bi se sačuvala njihova bezbednost.

Foto: MUP
V. d. direktora Agencije za bezbednost saobraćaja Branko Stamatović istakao je da se tokom predstojećeg vikenda očekuje pojačan intenzitet saobraćaja s obzirom na smenu turista, kao i pojačan tranzitni saobraćaj. Apelovao je na vozače da na put krenu odmorni, zdravi i naspavani i da u toku vožnje na svaka dva sata prave pauzu.
Dodao je i da s obzirom na visoke temperature koje nas očekuju u predstojećim danima, vozači treba da koriste klima uređaj u vozilu umereno, tako da razlika između spoljašnje i unutrašnje temperature bude oko sedam stepeni.

Foto: MUP
Kampanja "Vozi odmoran" sprovodiće se do 15. septembra širom zemlje.
Preporučujemo

DžEJ DI VENS UDARIO NA ZELENSKOG: To što on radi je apsurdno
U INTERVJUU za internet portal UnHerd , američki potpredsednik Džej Di Vens nazvao je napade ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog na SAD „neproduktivnom retorikom“ i „apsurdnim“.
15. 04. 2025. u 10:27

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"SINA SMO SAHRANILI U NIKŠIĆU" Željko Samardžić o najvećoj životnoj tragediji: "To je bila tuga za sve nas"
PEVAČ progovorio o bolnoj temi.
15. 04. 2025. u 10:18
Komentari (0)