ĐACI DOBILI POLJOPRIVREDNE MAŠINE: Donacije Fonda za osnaživanje mladih poljopriovrednika Svilajnca
ĐACI Poljoprivredno-veterinarske škole „Svilajnac“ i mladi poljoprivrednici juče su potpisali ugovore o donaciji iz zajedničkog Fonda za osnaživanje mladih poljoprivrednika opštine Svilajnac i Fondacije „Ana i Vlade Divac“.

Foto:Z.Gligorijević
Donacije je dobilo 12 đaka i mladih poljoprivrednika, koji su ih iskoristili za kupovinu poljoprivrednih mašina, koje će im već od danas omogućiti da rade na svojim gazdinstvima i da proizvodnju učine profitabilnijom i uspešnijom. Prema rečima direktora Poljoprivredno-veterinarske škole Dejana Milunovića, „pored finansijskog dela, projekat poljoprivredu vraća u fokus, čini je interesantnijom, ali i razvija preduzetnički duh, veštinu koju mladi treba da poseduju“.
Anđela Nikolić (19) iz Skobalja, đak generacije svilajnačke Poljoprivredno-veterinarske škole, koja je upisala prvu godinu Veterinarskog fakulteta, kaže da će joj kosačica i freza dobro doći za uništavanje trave u šljivarima, povrtnjacima, plantažama oraha i njivama sa lekovitim biljem.
Andrija Radenković iz Roćevca, četvrta godina smera poljoprivredni tehničar u svilajnačkoj školi, kaže da će mu tanjirača sa 24 diska pomoći da dobro pripremi zemljište za setvu, a njegovom školskom drugu, Stefanu Miljkoviću iz Starog Sela, prskalica od 440 litara olakšaće bavljanje ratarstvom na 32 hektara.
- Aplicirao sam za voćarski tarup, koji košta 207 hiljada dinara. Mnogo će značiti našem poljoprivrednom gazdinstvu koje se bavi voćarstvom, jer je pitanje kada bismo mogli da ga kupimo – ocenjuje Vojin Vujisić, učenik svilajnačke škole iz Kušiljeva.
Zahvaljujući opštini Svilajnac, koja je uložila milion dinara, i Fondaciji „Ana i Vlade Divac“, koja je pridodala 700 hiljada dinara, svilajnačka škola je druga u Srbiji, posle Poljoprivredne škole u Požegi, u kojoj se realizuje ovakav projekat.
- Poljoprivredne mašine koje su dobili predstavljaju mogućnost da đaci nastave praktičan rad na svojim imanjima i stimulans za sve da budu još bolji. Spremni smo da iz budžeta odvojimo i više sredstava – rekao je predsednik opštine Svilajnac Predrag Milanović.

AMERIKANCI U INOSTRANSTVU DOBILI UPOZORENjE: Stejt department izdao hitno obaveštenje (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 14:50

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)