SANIRAN OŠTEĆENI MURAL U VRANJU: Umetnik i prijatelj stradalog padobranca uklonio tragove vandala

Јелена Стојковић
Jelena Stojković

27. 10. 2023. u 15:40

MURAL posvećen stradalom padobrancu Ognjenu Trajkoviću, koji se našao na meti nepoznatih vandala, je saniran.

САНИРАН ОШТЕЋЕНИ МУРАЛ У ВРАЊУ: Уметник и пријатељ страдалог падобранца уклонио трагове вандала

Foto: J.S.

Obeležje je vraćeno u prvobitno stanje zahvaljujući mladom umentniku Stefanu Stojanoviću Slešu, koji je  autor murala i veliki prijatelj tragično nastradalog Ognjena.

Podsećamo, nepoznate osobe su žutom farbom premazale oči padobranca, prefarbale naziv jedinice 63. Padobranske brigade. Istog dana, u još jednom vandalskom, oštećen je i spomenik vranjskom lekaru doktoru Franji Kopši, koji još nije saniran.

Još nije poznato ko su huligani, mada se spekulisalo da iza vandlizma stoje maloletnici iz Vranja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

OBELEŽIĆE 2026. GODINU: Ko pripada BETA generaciji?