NE KREĆITE NA PUT AKO NE MORATE: Zastoj na putu od Zlatibora prema Novoj Varoši, sneg napravio kolaps (VIDEO)
Nova Varoš/Zlatibor - Nevreme i snežne padavine prouzrokovale su ozbiljne probleme u saobraćaju na putu od Branoševca prema Zlataru, kod Nove Varoši i dalje prema Aljinovićima. Problema ima i na saobraćajnici od Kokinog Broda prema Zlatiboru, gde kod Tavnika i Borove glave teški kamioni, stoje poprečeni na putu i stvoraju zastoj.
A.Rovčanin
Intenzivne snežne padavine koje su zahvatile ovo područje stvorile su teške uslove na putevima. Vozači, suočeni s naglim promenama vremena, bore se sa smanjenom vidljivošću i klizavim saobraćajnicama, a situacija je dodatno pogoršana povremenom blokadom kamiona na putu.
- Za dva i po sata, prešao sam samo desetak kilometara od Borove glave prema Negbini. Sada stojimo u koloni i čekamo, put je neprohodan, tu je i policija samo nema putara. Saobraćajnica je kao “staklo”, sve sami led i sneg su na putu – kaže za “Novosti” vozač kamiona iz Prijepolja Ermin Alomerović.
Visina snežnog pokrivača u novovaroškom kraju za kratko vreme dosegla je desetak centimetara, dok ga u višim predelima ima znatno više.
Vozačima se savetuje da budu oprezni, i da bez preke potrebe ne kreću put Zlatibora i Zlatara.
Preporučujemo
IZLOŽBA „BIT“ DUŠANKE MIK GLUMAC: Radovi vršačke umetnice u Galeriji Doma vojske
25. 02. 2026. u 18:39
SRCEM PIŠEM ĆIRILICU: Raspisan konkurs za učešće na 25. „Danima ćirilice“ u Bavaništu
25. 02. 2026. u 18:13
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)