KAZNE ZA NEODGOVORNE GRAĐANE: Od početka godine 134 požara na teritoriji Raškog okruga
NA PODRUČJU Raškog okruga pripadnici Odeljenja za vanredne situacije (OVS) od početka ove godine intervenisali su prilikom 134 požara, od kojih je čak 77 bilo na otvorenom prostoru.

G.Šljivić (arhiva)
Upravo zbog povećanog broja požara na otvorenom, OVS u Kraljevu je još jednom apelovalo na građane da ne spaljuju travu i nisko rastinje na otvorenom prostoru jer tako ugrožavaju svoju i bezbednost ljudi oko sebe, a širenjem požara može se pričiniti velika materijalna šteta na okolnim objektima.

G.Šljivić (arhiva)
- Za nepoštovanje odredbi Zakona o zaštiti od požara kojom je zabranjeno spaljivanje ostataka strnih useva, spaljivanje smeća na otvorenom prostoru i spaljivanje biljnih ostataka, za pravna lica zaprećena je kazna od 300.000 do milion dinara, a za fizička lica 10.000 dinara. Osim toga, zabranjeno je loženje vatre u šumi i na udaljenosti od 200 metara od ruba šume, izuzev na određenim i za to obeleženim mestima. Za nepoštovanje ove odredbe za fizička lica predviđena je kazna od 10.000 do 50.000 dinara – navodi se u saopštenju OVS u Kraljevu.

G.Šljivić (arhiva)
U saopštenju se dodaje i da požari u blizini puteva ugrožavaju bezbedno odvijanje saobraćaja i da, zbog dima, može doći do smanjene vidljivosti, a samim tim i do eventualnih nezgoda.

G.Šljivić (arhiva)
- Podsećamo građane da ukoliko primete požar što pre obaveste vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193. Odeljenje za vanredne situacije, zajedno sa policijom, kontrolisaće sprovođenje mera zaštite od požara i protiv osoba koje ne poštuju zabranu podneće zahtev za pokretanje prekršajnog postupka - dodaju iz OVS.
Preporučujemo

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

UČENICI BILI ZABEZEKNUTI: Šta je nastavnica obukla - odmah je slikali, fotke su obišle svet
NASTAVNICA Veronika Dukju potrudila se da vizuelizuje svoju lekciju iz anatomije. Njen potez oduševio je hiljade korisnika društvenih mreža, na kojima su se proširile fotografije sa njenog časa.
04. 06. 2025. u 10:42
Komentari (0)