ŠKOLSKO TAKMIČENJE U PROGRAMIRANJU I UPRAVLJANJU DRONOVIMA U SMEDEREVU: Osnovci „ Znanjem za budućnost
Smederevska OŠ „ Dr Jovan Cvijić“ bila je domaćin okružnog takmičenja u programiranju i upravljanju dronovima i mbot robotima u okviru festivala „ Znanjem za budućnost“.

Ilustracija/Foto: Nenad Zivanovic
Nadmetanje je okupilo dvadesetak ekipa učenika iz Pančeva, Požarevca, Kačareva, Bele Crkve kao i škole domaćina. Reč je o takmičenju koje se nalazi u zvaničnom kalendaru Ministarstva prosvete
Takmičenje je otvorila gradonačelnica Smedereva, Jasmina Vojinović , a dobrodošlicu učenicima poželela je direkorka škole, Svetlana Mihajlović i predstavnici Rotari kluba Beograd – Čukarica i Rotari kluba Smederevo, koji su pomogli održavanje takmičenja.

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)