NEMANJA - HRABRO SRCE: Šesnaestogodišnji Kraljevčanin prvak Evrope u MMA borilačkom sportu
Iako ima samo šesnaest godina, a MMA sportom (mešovitim borilačkim veštinama) se bavi tek dve godine, Nemanja Blagojević iz Kraljeva je Srbiji već doneo titulu evropskog šampiona u svojoj uzrasnoj kategoriji.

G.Šljivić
Kao državni prvak u kategoriji do 120 kilograma, u konkurenciji boraca od 16 do 18 godina, Nemanja se na nedavnom prvenstvu Starog kontinenta održanom u Beogradu okitio zlatnom medaljom i tako skrenuo pažnju sportske javnosti na sebe, kao i na kraljevački MMA klub „Feniks“ koji je za kratko vreme u svojim redovima iznedrio državnog i evropskog šampiona.
- Za ovaj uspeh ogromne zasluge imaju i Ivan Knežević, trener i osnivač kluba „Feniks“, i Stefan Jončić, trener u klubu i u reprezentaciji Srbije, kao i svi koji mi daju podršku, porodica, prijatelji i posebno nastavnici koji su imali razumevanja za odsustvo sa časova zbog treninga i priprema – skromno je na prijemu u kraljevačkoj Gradskoj kući istakao Nemanja Blagojević.

G.Šljivić
Učenik druge godine Poljoprivredno-hemijske škole u Kraljevu, Nemanja je najpre sa svojim drugarima krenuo na rvanje, a potom je iz radoznalosti i zabave počeo da trenira MMA borilačke discipline. Vredno treniranje, upornost i istrajnost ubrzo su doneli rezultate, pa je postao državni, a zatim i evropski šampion.
- Sledeći stepenik je Svetsko prvenstvo koje će se od 5. do 11. avgusta ove godine održati u Abu Dabiju – naglašava mladi šampion. - Predstoji mi naporan rad, ali verujem da ću kao član nacionalne selekcije i na ovom takmičenju svojoj državi i gradu doneti novu, nadam se najsjajniju medalju.
MMA
MMA je skraćenica od Mixed Martial Arts u Srbiji poznatiji kao „ultimat fajt“. To je moderan borilački sport koji je kombinacija mnogih borbenih stilova - boksa, tajlandskog boksa, rvanja, brazilske džiju-džice i džudoa, sa zvanično najbržom stopom razvoja na svetu.
MOLDAVIJA DONELA ODLUKU VEZANU ZA SRBIJU: Ograničili uvoz ove namirnice iz naše zemlje
VLADA Moldavije donela je odluku o privremenom ograničenju uvoza šećera iz Srbije, uz obrazloženje da na taj način želi da zaštiti domaću proizvodnju i stabilizuje tržište.
10. 10. 2025. u 13:22

RUSI OTKRILI ČIME SU SINOĆ GAĐALI UKRAJINU: "Odgovor na terorističke udare po civilnim objektima"
RUSKE oružane snage tokom noći izvele su masovni napad na energetske objekte koji napajaju vojno-industrijski kompleks Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
10. 10. 2025. u 14:48

"OTEĆE VAM DECU! Mirjana Bobić Mojsilović upozorila roditelje
"ZATO, roditelji, dok još nije kasno, zgrabite svoju decu i zabavite ih sami!"
09. 10. 2025. u 10:15
Komentari (0)