MILICI TOMIĆ DVA ZLATA: Uspeh gimnazijalke iz Kikinde na Svetskom takmičenju u istraživačkim radovima iz prirodnih nauka (FOTO)
UČENICA druge godine Gimnazije "Dušan Vasiljev" u Kikindi Milica Tomić osvojila je dve zlatne medalje iz oblasti fizike na Svetskom takmičenju u istraživačkim radovima iz prirodnih nauka - ICYS 2024, koje je održano u turskom gradu Izmiru.
Foto: Privatna arhiva
Milica je i polaznica Regionalnog centra za talente, koji nosi isto ime kao i škola, a međunarodni uspeh ostvarila je za najbolju prezentaciju naučnog rada i za najbolji poster. Na takmičenju u Izmiru nastupili su mladi naučnici iz čitavog sveta, a komisiju su činili profesori iz Rusije, Turske, Mađarske i Indonezije.
- Mogućnost da učestvuje na ovom takmičenju Milica je stekla tako što je osvojila prvo mesto na Državnoj smotri istraživačkih radova u oblasti fizike, a naziv njenog rada je "Aproksimacija makroseizmičkog intenziteta i ubrzanja tla na kartama seizmičkog hazarda" - saopšteno je iz Regionalnog centra za talente "Dušan Vasiljev".
Ovaj međunarodni uspeh gimnazijalke Milice Tomić ujedno je i potvrda stručnog rada škole, kao i Regionalnog centra za talente "Dušan Vasiljev" koji ova učenica pohađa već tri godine uz mentorstvo profesorke Marije Popović, čiji đaci ostavaruju vrhunske rezultate na takmičenjima u zemlji i inostranstvu.
- Iako ozbiljna istraživanja zahtevaju mnogo vremena i rada, Milica je išla i na druga takmičenja. Pored toga, ima izgrađene socijalne veštine, vrlo važne za uspešno bavljenje naukom - ocenila je njena mentorka.
Pored Milice Tomić, na ovom prestižnom takmičenju učestvovalo je još šestoro učenika iz Srbije, pretežno iz Beograda.
Preporučujemo
„MANjE BUKE – VIŠE ZDRAVLjA“: Opština Ćuprija u projektu unapređenja kvaliteta života
21. 02. 2026. u 12:50
ZBOG RADOVA NA TRAFO-STANICAMA: Od ponedeljka isključenja struje u selima kod Paraćina
21. 02. 2026. u 12:07
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)