KRAJIŠKI SABOR': Ovog vikenda kod manastira Krušedol
UDRUŽENjE Srba iz Hrvatske sa Asocijacijom izbegličkih i drugih udruženja Srba iz Hrvatske, Zavičajnim klubom Slavonija iz Inđije i Eparhijom Sremskom, organizuju 18. Krajiški crkveno- narodni Svesrpski sabor.
Foto S Kostić
Manifestacija koja nosi naziv '' Krušedolska zvona'' održaće se u subotu 25. maja, kao i prethodnih godina krajem meseca, kod manastira Krušedol.
Program će početi u 9.30 časova u manastirskoj crkvi, gde će vladika sremski Vasilije sa sveštenstvom sremske eparhije, služiti liturgiju i parastos za sve Srbe koji su poginuli i nestali tokom 20 veka.
Vreme od 12 časova predviđeno je za prigodan kulturno- umetnički program, na kojem će se prisutnima obratiti gosti iz Republike Srpske. U programu osim glumaca i pesnika učestvovaće i više izvornih pevačkih grupa i KUD-a sa područja RS. Sabor će se završiti uz muziku i igru.
Preporučujemo
STRAVIČAN UDES U VALjEVU: Automobil završio na krovu - Policija na licu mesta (FOTO)
22. 12. 2025. u 09:38
U VRANjU SUTRA ZASEDA GRADSKO VEĆE: Usklađenost planiranih i realizovanih aktivnosti
16. 12. 2025. u 14:58
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)