PREDSTAVA IZ VRŠCA MEĐU ČETIRI NAJBOLJE: „Kamena srca“ na Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine

Jelena Baljak

03. 06. 2024. u 13:38

NP „Sterija“ iz Vršca i ove godine će učestvovati na Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine, 73. po redu, koji će od 28. septembra do 4. oktobra biti održan u Subotici.

ПРЕДСТАВА ИЗ ВРШЦА МЕЂУ ЧЕТИРИ НАЈБОЉЕ: „Камена срца“ на Фестивалу професионалних позоришта Војводине

Foto: NP Sterija

Selektorka Aleksandra Glovacki je predstavu „Kamena srca“, koja je premijerno bila izvedena minulog septembra, uvrstila u program za decu i mlade, među svega četiri dečje predstave iz svih vojvođanskih pozorišta, što Vrščani smatraju velikom čašću.

-Nakon Ordena Svetog Teodora Vršačkog, koji smo dobili od Eparhije banatske za doprinos srpskoj kulturi, kao i nakon uspešne premijere „Koštane“, dobili smo vest o učešću na Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine, čime smo zaokružili jednu veoma uspešnu pozorišnu sezonu, koja nas obavezuje da se ubuduće još više posvetimo radu – rekao je v.d. direktor i glumac NP „Sterija“ Ivan Đorđević.

Predstava „Kamena srca“ rađena je po tekstu Marine Milivojević Mađarev. Adaptaciju i režiju potpisuje Bojana Ivanov Đorđević, scenografiju i kostime Sofija Lučić, a muziku Snežana Milanović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

ZDRAVA HRANA SVAKOG DANA U JOŠ 106 OSNOVNIH ŠKOLA: Počeo treći ciklus edukativnog školskog programa za četvrtake