OD BRAZILA DO JUŽNE KOREJE: Sutra u Vršcu zvanično počinje jubilarni „Vršački venac“
TAMAN što se u Vršcu završila manifestacija „Vinofest“, koja je obeležila svoje punoletstvo, u tom gradu će već večeras početi jubilarni 25. Međunarodni festival folklora „Vršački venac“.

Foto: A.Putnik
Na velikoj bini na Gradskom trgu, kao uvertira za ono što sledi od 8. do 10. juna, večeras će najpre nastupati deset kulturno-umetničkih društava iz sela oko Vršca i Bele Crkve.
Svečano otvaranje festivala najavljeno je za ponedeljak u 21 sat. Tome će prethoditi tradicionalna povorka svih učesnika, koji će uz pesmu i igru prošetati centralnim gradskim ulicama.
Organizatori su se potrudili da za jubilarno izdanje obezbede atraktivne goste, pa će, tako, svoje folklorno nasleđe publici prikazati ansambli iz Brazila, Kolumbije, Južne Koreje, Portugala i Rumunije.
Mađarski folklor će predstavljati mešani ansambl iz južnobanatskih sela Vojlovica i Skorenovac, a srpski – ansambl „Oplenac“ iz Kanade i vršački GKUD „Laza Nančić“.
Cela manifestacija će biti propraćena etno-sajmom, dok će predstavnici svih zemalja učesnica na zatvaranju tradicionalno zajedno odigrati neko srpsko kolo.

PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59

STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)