PARAĆINCI BRILJANTNI U KRAGUJEVCU: Veliki uspeh plivača Crnice (FOTO)

Z. R.

24. 07. 2024. u 16:14

NA DRŽAVNOM prvenstvu Srbije u kadetskoj kategoriji, u Kragujevcu, mladi paraćinski plivači iz PK Crnica ostvarili su fantastičan uspeh osvojivši pet medalja u izuzetno jakoj konkurenciji velikih srpskih klubova.

ПАРАЋИНЦИ БРИЉАНТНИ У КРАГУЈЕВЦУ: Велики успех пливача Црнице (ФОТО)

Kadeti iz grada na Crnici osvojili su tri srebra i dve bronze u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

Ekipno srebro i drugo mesto „isplivala“ je štafeta 4 puta 50 slobodnim stilom u ženskoj konkurenciji, u sastavu Milica Tomić, Hana Radojković, Sofija Jovanić i Martina Tomac.

U individualnim trkama još dve srebrne medalje osvojili su Hana Radojković na 200 metara delfin stilom i Uroš Milović, takođe na 200 metara delfin stilom u muškoj konkurenciji.

Uroš je takođe osvojio i dve bronzane medalje plivajući 100 i 200 metara slobodnim stilom.

U ukupnom plasmanu plivači Crnice zauzeli su odlično sedmo mesto, što je pokazatelj velikog napretka mladih paraćinskih takmičara u ovom sportu.