VIKEND U KUKINDI OBELEŽIĆE DRUGO IZDANJE MUZIČKOG FESTIVALA "OPEN ER", SA BROJNIM GOSTIMA Klasika na Starom jezeru
DRUGI festival "Open er", koji će 31. avgusta i 1. septembra biti održan na Starom jezeru - u organizaciji ovdašnjeg Kulturnog centra i veliku finansijsku podršku kikindske lokalne samouprave - obeležiće nastup hora i simfonijskog orkestra kojima će dirigovati maestro Bojan Suđić.
Foto: R. Šegrt
Na sceni će biti više od 90 muzičara, a solista Dušan Svilar pokušaće da popularne numere klasične muzike približi i najširoj publici.
Druge večeri - takođe od 20 sati i uz besplatan ulaz - Kikinđanima će se, kao i lane, predstaviti dirigent Fedor Vrtačnik, sa orkestrom i delom hora Baletske scene Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada, te solistima Bojanom Stamenov, Zoranom Šandorovim, Nikolom Mijićem i Matijom Zanatom. Kako je najavljeno, izvodiće simfonijske obrade najboljih numera grupe "Kvin".
- Kao prateći deo Festivala, biće održan noćni bazar i škola jahanja, a moto ovogodišnje manifestacije je "Izlet": zbog Starog jezera koje je izletište, ali i zbog figurativnog izleta u kulturi, iz nečega uobičajenog - objašnjava Marko Markovljev, v.d. direktora Kulturnog centra u Kikindi.
Foto: Grad Kikinda
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)