CRVENKA BUDUĆE VOĆNO NASELJE: U bačkoj varošici svaki sokak biće prepoznatljiv po nekom slatkom plodu
CRVENKA će uskoro dobiti prvu "voćnu" ulicu, a namera je da i drugi sokaci u ovoj bačkoj varošici ponesu taj epitet.
foto Z. R.
Cilj je, ističe Nikola Vešković ispred "Mladih Crvenke", koji su inicijatori ovog poduhvata, da se Crvenka transformiše u živopisno "voćno naselje".
Nikola je obznanio da je ideja zvanično podržana i da će Ulica Save Kovačevića biti prva u kojoj će se voćke razgranati ispred kuća.
Inicijativa je nazvana "Zasadi danas da bi nam sutra bilo slatko", a podržana je kroz projekat "Perspektive za mlade u ruralnim sredinama u Srbiji", koji sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ) u partnerstvu sa našim Ministarstvom turizma i omladine.
Glas iz Australije
PROŠLOG vikenda, u Ulici Save Kovačevića održan je skup građana, koji su pozvani da odrede sledeće ulice i voćke za sadnju. Već ima predloga da se sade višnje u Vojvođanskoj, za šta je stigao glas i iz Australije, od Crvenčanke koja je živela u ovoj ulici.
- Želja nam je da svaka ulica u Crvenki postane prepoznatljiva po specifičnoj vrsti voća ili sadnica, čime se doprinosi ne samo estetskom izgledu naselja, već i razvoju lokalne privrede i turizma. Zamislite ulice koje mame turiste svojom unikatnošću, gde svaki kutak odiše mirisom svežeg voća i pruža priliku za degustaciju lokalnih proizvoda - naglašava Vešković.
Prema njegovim rečima, Ulica Save Kovačevića biće primer kako se zajedničkim snagama može unaprediti lokalna sredina i oblikovati njena budućnost.
- Planiramo da svake naredne godine proširimo ovaj projekat na druge ulice, svaku sa različitim voćnim kulturama - poručio je Vešković.
Preporučujemo
18. DEČIJI FESTIVAL FOLKLORA U LOZOVIKU: PRAZNIK LEPOTE, TRADICIJE I DEČIJIH OSMEHA
04. 04. 2026. u 16:05
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)