POTPISANI UGOVORI SA IZVOĐAČIMA RADOVA: Za energetsku sanaciju kuća u Smederevu 30 miliona dinara (FOTO)
Uz podršku Ministarstva rudarstva i energetike u Smederevu je u toku realizacija projekta „Čista energija i energetska efikasnost za građane u Srbiji za 2024. godinu“koji podrazumeva sprovođenje mera energetske sanacije kuća i stanova na teritoriji grada.

Foto: N. Živanović
Gradonačelnica Jasmina Vojinović potpisala je ugovore sa 23 privredna subjekta koji će u narednom periodu biti angažovani na poslovima zamene stolarije, fasade, postavljanju termičke izolacije, zamene i ugradnje kotlova na gas, radijatora, ugradnji toplotnih pumpi i postavljanju solarnih panela u smederevskim domaćinstvima.
Ukupna sredstva za realizaciju projekta iznose 30 miliona dinara. Resorno ministarstvo je obezbedilo 18 miliona, a učešće grada Smedereva iznosi 12 miliona dinara.
Grad Smederevo će sa građanima koji su konkurisali za sufinansiranje troškova energetske sanacije u svojim domaćinstvima, u ponedeljak,14. oktobra takođe potpisati ugovore.

"PODSEĆAMO POLICIJU, OSTALO JE JOŠ 48 SATI" Šešelj će sa srpskim četnicima organizovati uklanjanje barikada u Zemunu
SRPSKA radikalna stranka (SRS) podseća nadležne da je ostalo još 48 sati do ispunjenja roka koji su dali policiji da oslobodi centar Zemuna od blokadera koji blokadama obeležavaju granice Nezavisne države Hrvatske.
07. 07. 2025. u 16:38

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"TO JE SRAMOTA ZA NAŠU ZEMLjU" Oštra poruka iz Slovenije povodom Tompsonovog koncerta: "Ustaše su mučile i klale"
SLOVENAČKA stranka Levica oštro je kritikovala prisustvo Janeza Janše na koncertu hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji veliča ustaštvo, porukom da je to sramota za Sloveniju.
07. 07. 2025. u 20:35
Komentari (0)