DOM ZDRAVLJA KRAGUJEVAC : Pacijenti biraju najljubazniju medicinsku sestru ili tehničara
Dom zdravlja Kragujevac uskoro će, na osnovu glasova svojih pacijenata, proglasiti najljubazniju medicinsku sestru ili tehničara.

Foto : DZK
U svim objektima ove zdravstvene ustanove izložene su kutije u koje građani mogu da ubace listić na kome su upisali ime najljubaznije medicinske sestre ili tehničara.
- Medicinske sestre imaju ključni značaj u promociji zdravlja i prevenciji bolesti. One su prve koje srećete kada dolazite u jednu zdravstvenu ustanovu, one pružaju informacije, zakazuju preglede, pružaju zdravstvenu zaštitu, reaguju u hitnim slučajevima. One pokazuju duh saosećanja i brige prema pacijentima u svakoj zdravstvenoj ustanovi, one su partneri u očuvanju Vašeg zdravlja, u pružanju zdravstvenih usluga, prvenstveno poštujući Vašu ličnost i poverenje koje nam ukazujete - poručuju iz kragujevačkog Doma zdravlja.
Dom zdravlja u Kragujevcu ima četiri ogranka, jednu zdravstvenu stanicu, 20 zdravstvenih ambulanti, od kojih je 17 seoskih i 3 izdvojena centralna objekta Službi. Više puta uzastopno proglašavan je za najbolje organizovan u gradovima sa preko 50.000 stanovnika u Srbiji.

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

UMRO ROĐENI BRAT VIKI MILjKOVIĆ: Bolest ga odnela u 47. godini, tragedija u porodici pevačice
NAKON kraće bolesti preminuo je rođeni brat Viki Miljković Vladica Miljković u 47. godini.
28. 03. 2025. u 11:35
Komentari (0)