POLICIJI U KIKINDI POTREBNA 53 SLUŽBENIKA: Raspisan konkurs za osnovnu policijsku obuku
Na osnovu konkursa Ministarstva unutrašnjih poslova za osnovnu policijsku obuku i stručno osposobljavanje za obavljanje poslova uniformisanog policijskog službenika, za područje Policijske uprave u Kikindi, predviđen je upis 53 polaznika.
Foto: R. Šegrt
Kako je navedeno u saopštenju PU, 15 polaznika obučavaće se za radno mesto policajac, 10 za saobraćajne i 28 polaznika za granične policajce. Policijska uprava u Kikindi pokriva područje ovog grada, kao i opštine Čoka, Novi Kneževac, Senta, Ada i Kanjiža.
- Kandidati za polaznike se prilikom prijave na konkurs izjašnjavaju za koje od ponuđenih radnih mesta žele da prođu stručno osposobljavanje. Svi zainteresovani, koji ispunjavaju uslove za upis, starosti od 18 do 30 godina života, mogu se prijaviti do 6. novembra, u policijskim stanicama po mestu prebivališta. – objasnili su iz policije.
Foto: R. Šegrt
Konkurs je raspisan za upsis 1.500 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku (COPO) za potrebe svih 27 policijskih uprava u Srbiji.
Preporučujemo
MIRIS ŠTRUDLE MAMIO GOSTE: Novogodišnji noćni bazar u Opovu okupio meštane cele opštine
28. 12. 2025. u 23:20
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)