U MEĐUNARODNOJ ANTOLOGIJI ANTIRATNIH STIHOVA: Zastupljeno troje paraćinskih pesnika
PARAĆINCI Dušan Ružić, Olga Mančić Lodika i Zlata Jovanović zastupljeni su svojom poezijom u međunarodnoj antologiji antiratnih stihova koja je objavljena u Bugarskoj, a priredio ju je Dimitar Anakijev.
Foto: Privatna arhiva
Ova antologija na 380 stranica sadrži manje poznate pesničke forme, od kojih je jedna haiku, a kako objašnjavaju iz matičnog kluba „Mirko Banjević“ paraćinskih pesnika, njih troje su u antologiji zastupljeni upravo haiku stihovima, nastalim u japanskoj kulturi u spoju filozofije i prirode.
U ovoj antologiji predstavljeno je ukupno devet haiđina iz Srbije, od kojih je trećina iz grada na Crnici.
Poezija je na maternjem jeziku autora, a prevedena je na bugarski i engleski.
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)