SAVINDAN U VUKOVOM ZAVIČAJU: Rastkovim putem najsigurnije
ČESTITAM vam školsku slavu Svetog Savu kojom negujemo uspomenu na Rastka Nemanjića, duhovnika i poglavara Srpske pravoslavne crkve, zakonodavca, književnika i pisca, zadužbinara i neimara, narodnog učitelja i prosvetitelja, poručila je gradonačelnica Loznice Dragana Lukić-
foto V mitrić
- Ovo je praznik duhovnog jedinstva svih građana Loznice koji se nalaze u predškolskim i školskim ustanovama gde se uz široku podršku države i grada odvija vaspitno – obrazovna delatnost kojom se, u duhu svetosavlja, neprekidno obrazuju nove generacije najmlađih sugrađana-kaže gradonačelnika Lukić. Tom naraštaju posvetili smo sva htenja i potencijale, kvalitetnu nastavu, školska takmičenja, gradske nagrade, još dve novoizgrađene fiskulturne sale i nove projekte za druge dve u gradskim školama. Mislimo i na predškolce, koji su u protekloj dekadi dobili tri obdaništa, kao i ostale investicije u naše školstvo kroz izdvajanje gotovo četvrtine gradskog budžeta.
Želja je, kako je naglasila, da "Loznica uvek bude na dobrom glasu po dometima u prosvetnom i naučnom stvaralaštvu, da se duh svetosavlja oživotvori u svakoj učionici, iza svake katedre.
- U slozi i ljubavi, poverenju i uzajamnom poštovanju, vrlinama koje odražavaju i podupiru svaku zidanicu.Dragi učenici i nastavnici, radujte se svakom Savindanu kao prazniku pouke i puta dobrote, istrajnosti i uspeha. Duh svetosavlja tako će nam pomoći da sačuvamo prave vrednosti znanja i neće dopustiti da puno grešimo -stoji u čestitki.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)