VOJNA OBUKA: U Požarevcu koriste trenažer za obuku tenkista
POŽAREVAC – Na sajtu Vojske Srbije objavljene su informacije o sprovođenju vojne obuke na simulatorima i trenažerima, koji omogućavaju dostizanje zahtevanih standarda obučenosti uz minimalan utrošak resursa.

D. Novković
Među njima je i trenažer za obuku posade tenka M-84 — TOPoT u Centru za obuku kopnene vojske u Požarevcu, koji se koristi za obuku vojnika na služenju vojnog roka i profesionalnog sastava roda oklopnih jedinica. Trenažer je proizvod Vojnotehničkog instituta i prvi put je srpskoj javnosti predstavljen 2021. godine. Nakon obuke na trenažeru tenkovske posade realizuju taktička uvežbavanja, taktičke vežbe i bojeva gađanja kako bi postigle punu borbenu osposobljenost za realizaciju namenskih zadataka u operacijama Vojske Srbije.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (0)