JAVNI POZIV ZA DOSTAVLJANJE PREDLOGA: Biraju se članovi Saveta za porodicu i demografiju opštine Lapovo
Opština Lapovo poziva građane da dostave predloge kandidata za tri člana Saveta za porodicu i demografiju. Kandidati treba da budu stručnjaci ili pojedinci sa znanjem, iskustvom i veštinama u oblasti porodične i demografske politike.
Foto: Z. G.
Inače, zadaci Saveta su da prati poverene poslove Opštine Lapovo koji se odnose na sistem porodičnopravne zaštite i unapređenja položaja porodice i njenih članova, a naročito dece, ostvaruje saradnju sa republičkim, pokrajinskim i gradskim organima povodom primene mera populacione i demografske politike, predlaže aktivnosti i preduzima konkretne inicijative za ostvarivanje politike podizanja nataliteta, podsticanja demografske obnove i očuvanja i jačanja reproduktivnog zdravlja.
Savet takođe promoviše porodične vrednosti, međugeneracijsku saradnju i vođenje zdravog i aktivnog porodičnog života, sa strateškim ciljem osnaživanja porodice i porodičnih odnosa u lokalnoj zajednici i inicira unapređenje saradnje organa Opštine Lapovo, stručnih i strukovnih organizacija i udruženja na polju poboljšanja kvaliteta života svih starosnih kategorija, porodičnopravne zaštite i unapređenja položaja porodice i njenih članova.
Preporučujemo
JOŠ JEDAN NEUSPEO POKŠAJ SMENE PREDSEDNIKA SKUPŠTINE U KULI Bura zbog osam minuta
28. 01. 2026. u 20:00
U CENTRU POŽAREVCA POČELO URUŠAVANjE ZADUŽBINE IZ 19. VEKA Rizik kraj "Čikoša"
28. 01. 2026. u 20:00
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)