“SRPSKA AKADEMSKA MISAO“: Izdavač jagodinska biblioteka

Zorica Gligorijević

11. 03. 2025. u 17:01

Deveti broj „Srpske akademske misli“, međunarodnog časopisa za humanističke i društvene nauke, u izdanju Narodne biblioteke „Radislav Nikčević“ i Razvojne akademije poljoprivrede Srbije upravo se pojavio iz štampe.

“СРПСКА АКАДЕМСКА МИСАО“: Издавач јагодинска библиотека

Foto:jagodinska biblioteka

U novom broju ovog naučnog časopisa objavljen je niz članaka koji tretiraju ekonomske, etičke lingvističke i istorijske teme, kao i dva prikaza.

-Ovom prilikom preporučujemo članak „Mesto i uloga fiskalne politike u savremenim privredama“, grupe autora, interesantan doprinos učenju stranih jezika Valentine Popović u tekstu „Poteškoće u učenju stranih jezika“, ali i aktuelni prikaz savremenog potrošačkog društva u tekstu dr Dejana Dašića „Povezanost kvaliteta proizvoda, percepcije potrošača i uticaja zemlje porekla“ – kaže Milun Vasić, zaposlen u Odeljenju za kulturno-obrazovne programe i podsticanje čitanja jagodinske biblioteke.

On dodaje da je za ljubitelje istorije pregled knjige arhivskog savetnika Dragoslava Dedića „Jagodina u Prvom svetskom ratu“ čiji je autor Ninoslav Stanojlović, poznati jagodinski istoričar.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

BIO JE MILJENIK ŽENA: Gde je danas Nebojša Bakočević?