U NOVOM SADU OTVORENA IZLOŽBA "STRANA PROPAGANDA I SRBI POSLEDNJIH DECENIJA 20. VEKA": Grad posvećen negovanju kulture sećanja
POVODOM obeležavanja 26. godišnjice NATO bombardovanja Novog Sada gradonačelnik Žarko Mićin otvorio je danas, u Istorijskom arhivu grada, izložbu „Strana propaganda i Srbi poslednjih decenija 20. Veka“, autora Dejana Kragića, navedeno je u saopštenju.

Grad Novi Sad
- Izložba koju otvaramo je snažno svedočanstvo jedne medijske ofanzive i dehumanizacije srpskog naroda koja je prethodila i pratila vojne intervencije silnih i moćnih – istakao je gradonačelnik i dodao da Grad Novi Sad ostaje posvećen izgradnji kulture sećanja ali i izgradnji složnog i solidarnog društva.
– Svest o prošlosti mora ići ruku pod ruku sa vizijom budućnosti. Dok pamtimo one koji su dali život za slobodu, moramo se i truditi da našu slobodu postavimo kao temelj daljeg celokupnog razvoja.
Mićin je poručio da danas Novi Sad, kao privredni, kulturni i univerzitetski centar, korača sigurnim putem ekonomskog napretka i dodao da su za napredak grada potrebni društvena kohezija, solidarnost i uzajamno poverenje.
- Izložbe poput ove su značajan deo tog procesa. One nas okupljaju, podsećaju, podučavaju i povezuju – kazao je gradonačelnik Novog Sada.

AMBASADA SRBIJE HITNO REAGOVALA: Skandalozna izjava potpredsednika Vlade Severne Makedonije
AMBASADA Srbije u Skoplju izrazila je danas duboku zabrinutost povodom izjave potpredsednika Vlade Severne Makedonije zaduženog za dobro upravljanje Arbena Fetaija povodom 26. godišnjice agresije NATO-a na SR Jugoslaviju, koja "ne doprinosi izgradnji uzajamnog poštovanja između dve zemlje.
25. 03. 2025. u 19:11

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

MORALA JE DA ISPUNI 7 BIZARNIH USLOVA: Kako je Ri Sol Džu postala žena severnokorejskog lidera?
RI SOL DžU supruga severnokorejskog lidera Kim Džong Una, obavijena je velom misterije, a informacije o njihovom odnosu su ograničene i često nepotvrđene zbog zatvorenosti Severne Koreje
26. 03. 2025. u 13:12
Komentari (0)