MAJA GOJKOVIĆ RAZGOVARALA SA PREDSEDNIKOM MATICE RUSINSKE: Pokrajinska vlada nastaviće podršku programima
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković predsednik Matice rusinske prof. dr Mihajlo Fejsa razgovarali su danas o programima i aktivnostima koje realizuje Matica rusinska u cilju očuvanja identiteta Rusina, kao i planovima za naredni period.

Pres služba Pokrajinske vlade
Kako je navedeno u saopštenju, na sastanku je bilo reči i o 18. Svetskom kongresu Rusina koji će biti održan od 12. do 15. juna u Rumuniji, navedeno je u saopštenju.
Istakavši značaj rada Matice rusinske Gojkovićeva je poručila da će Pokrajinska vlada nastaviti podršku realizaciji programa te institucije.
Zahvalivši Pokrajinskoj vladi na podršci, Fejsa je naveo da je učešće na Svetskom kongresu Rusina izuzetno važno kako bi se razgovaralo o dosadašnjim rezultatima rada kao i o novim projektima značajnim za rusinski narod.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"Danas đavo posebno uživa u tim našim SLAVAMA - ti ljudi su obmanuti!"
OTAC Rafailo Boljević upozorava da mnogi Srbi danas slavom više zavaravaju demone nego što slave Boga. Svetitelj se često izruguje kada se slava pretvori u paganski događaj.
19. 10. 2025. u 10:46
Komentari (0)