SEDMICA NIKOLE SKOBALJIĆA: Leskovački muzej deo globalnog programa
Narodni muzej u Leskovcu je i ove godine deo globalnog programa pod nazivom „Noć tvrđave“ u koji je uključila arheološki lokalitet Skobaljić grad u okolini Vučja.
foto: I.Mitić
Manifestacija povezuje više od 50 lokaliteta u osam država, 40 gradova, obale, muzeje, dvorce, tvrđave i galerije.
Ovu sedmice leskovački muzej posvetio je vojvodi Nikoli Skobaljiću. Kroz raznovrsne radionice posetioci će moći da se upoznaju sa načinom života u srednjem veku, a cilj je da se kulturno nasleđe poveže sa ekološkom odgovornošću i konceptom zelenog održivog razvoja.
Osim stručnih vođenja kroz deo stalne postavke i radionice posvećene srpskom vlastelinu Nikoli Skobaljiću muzej će, 9. maja, organizovati i besplatni obilazak Skobaljić grada gde će biti upriličen i performans Svetosavske viteške akademije iz Leskovca.
Manifestaciju je podržala lokalna samouprava, Naučni klub Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju, kao i Centar tradicionalnih veština „Vitez“. Leskovački muzej je prošle godine bio jedini grad u Srbiji koji je bio deo ovog programa i tako je postao inpiracija i drugim ustanovama da se uključe i da ga podrže.
Preporučujemo
SA KADETIMA U PLANINE: Promocija Vojne akademije u Vršcu, pa uspon do Guduričkog vrha
13. 03. 2026. u 16:54
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)