NOVI SAD BEZ NOĆNIH RESTRIKCIJA VODE: Završeni radovi na trećem reni-bunaru na Petrovaradinskoj adi
POSLE obnove dva bunara na Ratnom ostrvu završena je i regeneracija trećeg bunara, onog na Petrovaradinskoj adi, pa su time ukinute restrikcije vode na području Grada Novog Sada, saopšteno je danas iz Kabineta gradonačelnika Žarka Mićina.
Grad Novi Sad
Po gradonačelnikovom nalogu članica Gradskog veća Danijela Andrić obišla je bunar BHD 5 na Petrovaradinskoj adi, kako bi se na licu mesta uverila da su radovi na regeneraciji završeni i da su se stekli uslovi za potpuni prestanak ograničenja u isporuci vode u kasnim noćnim satima u proteklom periodu, navedeno je u saopštenju iz gradonačelnikovog kabineta.
- Pre regeneracije ova tri bunara imala su kapacitet od 140 litara s to je sad duplirano, na 280 litara u sekundi. To nam je omogućilo da i pored činjenice da je vodostaj Dunava i danas ispod proseka za ovo doba godine, imamo dovoljne količine vode za stabilno vodosnabdevanje svih građana Novog Sada – izjavila je Danijela Andrić.
U skladu sa planiranom dinamikom, dodala je ona, biće urađena regeneracija još tri bunara.
- Posebno je važno što će biti ugrađeni novi drenovi na bunaru BHD 3 na Štrandu, koji nije u funkciji od 2008. godine i na bunaru BHD 3 na izvorištu Ratno ostrvo, čime ćemo dobiti dodatnih oko 120 litara vode u sekundi. Uz to, počećemo neophodna istraživanja i bušenje novog bunara na Petrovaradinskoj adi. Time ćemo dugoročno stabilizovati vodosnabdevanje u Novom Sadu - poručila je nakon obilaska radova Danijela Andrić.
Preporučujemo
"Zlatna buklija" za film "Aran": Novi, veliki uspeh filmskih stvaralaca iz Rađevine
24. 04. 2026. u 18:43
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)