GRAD POSLOVAO SA SUFICITOM: Zasedao kragujevački Parlament, usvojen završni račun budžeta
Odbornici Skupštine grada Kragujevca usvojili su završni račun budžeta za 2024. godinu, kojim je potvrđeno da je grad poslovao sa suficitom od 482.214.159 dinara.
Foto : V.H.
Ostvareni prihodi u prošloj godini godini po prvi put su premašili iznos od 100 miliona evra, što je povećanje od 26 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Završni račun praćen je pozitivnim mišljenjem eksterne revizije, što potvrđuje stabilnost gradskih finansija, redovnost u izmirivanju obaveza, likvidnost i solventnost.
Odbornici su, tajnim glasanjem, izabrali dr Nadu Milovanović za novu zamenicu predsednika Skupštine grada. Odbornica Srpske napredne stranke dobila je većinsku podršku.
Usvojen je predlog izmene i dopune Plana generalne regulacije „Naselja Dobre vode – Bubanj“ kao i odluka o metodu, modelu i početnoj ceni privatizacije Privrednog društva Radio televizije Kragujevac i niz odluka u oblasti zdravstvene i socijalne zaštite.
Preporučujemo
ELEKTRIČNI BICIKLI: Sistemi za iznajmljivanje nalaziće se na tri lokacije
01. 12. 2025. u 21:29
DRŽAVA SRBIJA PLATILA REKONSTRUKCIJU MOSTA IZMEĐU DVA ZVORNIKA: Kao nov od utorka
01. 12. 2025. u 21:28
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
Komentari (0)