NADLEŽNI JOŠ SUMIRAJU POSLEDICE VATRENE STIHIJE NA DEPONIJI KOD VRANJA "Meteris" pod kontrolom
SITUACIJA na vranjskoj deponiji "Meteris" je pod kontrolom, a nadležni saopštavaju da do polovine jučerašnjeg dana, 24. jula, nije bilo novootvorenih žarišta. Podsećaju i da je prostor koji je bio zahvaćen požarom danonoćno natapan vodom i nasipan zemljom, a napominju da je zbog toga ovde dovezeno čak 5.000 kubika.

Foto: Grad Vranje
U međuvremenu, iako se dim još oseća u gradu pod Pržarom, ovdašnji Zavod za javno zdravlje objavio je prve rezultate merenja kvaliteta vazduha.
- Zahvaljujući pravovremenoj i sinhronizovanoj reakciji svih nadležnih službi, kao i ljudi iz privatnog sektora koji nisu štedeli ni snagu, ni vreme, sprečene su teže posledice. Ovo je dobar pokazatelj koliko jedan grad može biti jak kada je ujedinjen - objavio je na društvenim mrežama gradonačelnik Vranja, dr Slobodan Milenković.
Gori na još dve lokacije
DOK se u Vranju svodi bilans paljevine na deponiji, već tri dana traje intenzivna borba sa vatrenom stihijom u ataru sela Gornje Žapsko, gde je požar zahvatio nepristupačan rejon sa borovom šumom. U gašenju učestvuje 45 vatrogasaca, sa deset specijalizovanih vozila, a - zbog izuzetno teškog terena - juče se dejstvovalo i iz vazduha.
I u Trgovištu su suočeni sa novim požarom u selu Dejance, gde su na obuzdavanju vatre takođe angažovane sve raspoložive snage.
S druge strane, žitelji sela u blizini deponije tvrde da se još vidi kako vatra tinja i ukazuju da je gotovo nemoguće da niko osim njih ne primećuje koliko se teško diše.
Ipak, podaci Zavoda za javno zdravlje u Vranju pokazuju da nema odstupanja od osnovnih paramatera koji se tiču zagađenosti. Poručuju da redovno prate koncentracije zagađujućih materija - svakodnevno, na pet mernih mesta.
Podsetimo da je vanredna situacija na delu teritorije Vranja još na snazi, a - dok se posledice koš sagledavaju - Osnovno javno tužilaštvo prikuplja informacije radi utvrđivanja uzroka požara i utvrđivanja eventualne odgovornosti.

Foto: Grad Vranje

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)