DOJAVA O BOMBI U ŠKOLAMA U SEVERNOM BANATU: Učenici evakuisani na bezbedno, policija proverava navode
Na elektronske adrese svih škola u Severnobanatskom okrugu stigao je mejl o dojavi o postavljenim bombama u zgradama što je jutros uznemirilo prosvetne radnike, đake i roditelje, ali i čitavu javnost.
Foto: R. Šegrt
Kako smo saznali u Policijskoj upravi u Kikindi, dojava o bombama poslata na mejlove više od 30 škola i sada je u toku provera u svim zgradama. Učenici su odmah izmešeteni i vraćeni kućama.
- Reč je o identičnoj dojavi u svim školama i navodi tog pisma sada se proveravaju. Učenici su evakuisani ne bezbedno i sigurni su. Nastava se ne održava i postupa se po prijavi. Dojava o bombi stigla je u osnovne, srednje, muzičke i druge škole – rečeno nam je u policiji.
Identičmna situacija dogodila se i pre tri godine, kada se ispostavilo da je reč o hakerskom napadu na elektronske adrese obrazovnih ustanova.
Preporučujemo
Najbolja makovnjača ponovo iz Šapca: U Kikindi održano takmičenje „Štrudlijada“
29. 04. 2026. u 15:12
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)