TRIBINA U KIKINDI Pomoć deci sa retkim bolestima
TRIBINA "Podrška roditeljima u tranziciji dece", posvećena mališanima sa retkim oboljenjima, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave održana je i u Kikindi, u organizaciji udruženja "Deca sa ahondroplazijom Srbije" - koje su osnovale tri porodice iz Beočina, Svrljiga i ovog grada.
Foto: R. Šegrt
- Lane smo oformili registar pacijenata od retkih bolesti i do sada ih je više od 15.000. Naredni korak je prilagođavanje školskih klupa i tabli za decu patuljastog rasta - istakla je Milica Perić, državna sekretarka u Ministarstvu za brigu o porodici, dok je dr Željko Popadić, direktor sektora za lekove i farmaciju u RFZO, naglasio da je iz budžeta Srbije ove godine odvojeno više od deset milijardi dinara za lečenje više od 930 pacijenata kojima je omogućeno da dobiju terapiju za 40 različitih dijagnoza.
Porodicama koja imaju članove sa retkim oboljenjima, dakle, potrebno je pružiti svu moguću sistemsku i stručnu podršku, osnažiti ih znanjima i povezati ih sa odgovarajućim institucijama, a Kikinda - po rečima članice Gradskog veća, Melite Gombar, finansira prevoz učenika do odgovarajuće škole u Zrenjaninu i angažovanje 39 ličnih partilaca.
Foto: R. Šegrt
Preporučujemo
JOŠ SAMO TRI DANA: U Svilajncu ističe rok za prijavljivanje za besplatne programe
17. 02. 2026. u 13:37
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)