PARAĆIN DODELJUJE 74 STIPENDIJE: Konkurs do 14. novembra za studente i srednjoškolce
LOKALNA uprava u Paraćinu raspisala je konkurs za dodelu studentskih i učeničkih stipendija za školsku 2025/2026. godinu.
Foto: Z. Rašić
Pravo na ovu pomoć iz budžeta Opštine imaće 60 studenata od druge godine osnovnih studija „na budžetu“ sa prosekom najmanje 8,5, četiri „brucoša“ koji se bili učenici generacije u paraćinskim srednjim školama koje su prethodno završili, te deset srednjoškolaca sa odličnim uspehom, počev od drugog razreda, koji su osvojili jedno od prva tri mesta na republičkim i međunarodnim takmičenjima.
Mesečni iznos stipendije za studente iznosi 9.000 dinara, dok je za učenike utvrđena suma 6.000.
Konkurs je namenjen studentima i srednjoškolcima sa prebivalištem na teritoriji opštine Paraćin, a rok za dostavljanje dokumentacije je 14. novembar.
Preporučujemo
Počele prijave za javna priznanja: Vršac objavio poziv, dodela 29. maja, na Dan grada
16. 04. 2026. u 18:55
Govor koji je trebalo da „zapali“ Ameriku: Iza kulisa obraćanja Melanije Tramp
Sa mesta na kojem su američki predsednici ranije objavljivali ratove ili primirja, Melanija Tramp poslala je ličnu poruku da je nepravedno osumnjičena za nemoral, braneći se od glasina da je Epstin posredovao bračnoj vezi
16. 04. 2026. u 16:48
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)