PARAĆINSKE KENDOKE NA „MALOM SAMURAJU“: Memorijalno-humanitarni turnir u Dukinu čast
ČLANOVI paraćinskog Kendo kluba „Katori“ učestvovali su minulog vikenda na memorijalnom i humanitarnom turniru „Mali samuraj“ u Novom Sadu koji se organizuje u čast malog Dušana - Duke, prerano preminulog člana novosadskog Kendo kluba „Kokoro kendo kai“, inače organizatora ovog takmičenja.
Foto. Fejsbuk/Katori kendo Paraćin
Mada teško bolestan, dečak zvani Duko u ovom sportu našao je sigurnost i put svog ličnog razvoja, pa je primarni humanitarni cilj ovog turnira - podrška Nacionalnom udruženju roditelja dece obolele od raka (NURDOR).
U takmičenju organizovanom u više kategorija paraćinske kendoke postigle su odlične rezultate, mada oni na ovom turniru nisu bili najvažniji.
U kategoriji seniora Luka Ilić osvojio je srebrnu medalju, a Dimitrije Gajić bronzu. U konkurenciji seniorki Jelisaveta Miletić bila je treća.
Miloš Petrović i German Pervuhin osvojili su bronzana odličja u kategoriji Juniori B, dok je Đorđe Stojanović takmičenje završio na drugim mestu u konkurenciji juniora do 14 godina. Ela Pervuhina dobitnica je nagrade za borbeni duh.
Preporučujemo
TRIJUMF ĐAKA SA KOLUBARE: Istorijski uspeh valjevskih učenika na pet državnih takmičenja
12. 06. 2026. u 06:45
160 GODINA VAROŠI: „Danom porodice“ u Lagatoru počelo je obeležavanje Dana grada Loznice
11. 06. 2026. u 22:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)