REZULTATI MAMOGRAFIJE U SVILAJNCU: Na dalju dijagnostiku upućene 73 žene

U DOM zdravlja u Svilajncu ovih dana pristižu rezultati organizovanog pregleda na mobilnom mamografu koji je bio postavljen u krugu te zdravstvene ustanove, a koji ukazuju na značaj ovog pregleda kad je reč o malignim bolestima dojke.

РЕЗУЛТАТИ МАМОГРАФИЈЕ У СВИЛАЈНЦУ: На даљу дијагностику упућене 73 жене

G.Šljivić (arhiva)

Za dve sedmice pregledane su 662 žene starosti od 45 do 69 godina koje u protekle dve godine nisu uradile mamografiju, ali i mlađe koje su imale pozitivnu porodičnu anamnezu. Od tog broja 73 žene, što je oko 11 odsto, upućeno je na dalju dijagnostiku – ultrazvučni, hirurški pregled, magnetnu rezonancu ili onkološki pregled.

Mamografija se smatra „zlatnim standardom“ u dijagnostikovanju raka dojke, a na dalju dijagnostiku šalju se pacijentkinje čiji su rezultati po protokolima  „sumnjivi“.

Pregledi na mobilnom mamografu  izuzetno su važni za zdravlje žena i obavljaju se u organizaciji Ministarstva zdravlja i Instituta za javno zdravlje „Dr Milan Jovanović Batut“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STIGAO SIN: Dado Polumenta postao otac po treći put - dali mu ime moćnog značenja