KOMFORNIJE LEČENJE I DIJAGNOSTIKA PACIJENATA: Vranje dobija novi skener
ZDRAVSTVENI centar u Vranju jedna je od 11 zdravstvenih ustanova u Srbiji, koja će odlukom Ministarstva zdravlja dobiti novi skener, najnovije generacije sa najboljim performansama.
Foto: J.S.
Direktorka vranjskog Zdravstvenog centra dr Ljiljana Antić kaže za "Novosti" da će ovim biti komfornije lečenje i dijagnostika pacijenata iz Pčinjskog i Kosovsko – Pomoravskog okruga.
- Vranje ima jedan skener koji je u funkciji i trenutno nema listi čekanja. Služba radiologije je kadrovski pojačana. Do nedavno je imala 7 specijalista radiologije, a sada je dobila još 3, što omogućuje nesmetano odvijanje povećanog obima posla zbog pandemije virusom korona, a novi skener će dodatno olakšati posao - kaže doktorka Antić.
Prema njenim rečima upravo su lekari Službe radiologije heroji našeg doba, jer su sve vreme angažovani i neprekidno rade i sa redovnim pacijentima i sa pacijentima u kovid sistemu.
- Uradili su oko 12 hiljada radiografija, odnosno rendgen snimaka pluća. Dešavalo se da u jednom danu pregledaju 200 do 250 pacijenata. Dugo se broj kretao oko 170 pacijenata dnevno – kaže dr Antić.
Direktorka ističe da je ponosna na sve medicinske i ostale radnike, ali i da svima znači stalna i kontinuirana pomoć Ministarstva zdravlja.
Preporučujemo
NESTALA ŽENA U VRANjU: Julijana je otišla na posao i od tada joj se gubi svaki trag
30. 09. 2020. u 15:45
INSPEKCIJA OBIŠLA VRANjSKE ŠKOLE: Proveravaju da li se poštuju mere prevencije
28. 09. 2020. u 13:40
KORONA PRESEK ZA VRANjE: Znatno smanjen broj pregleda u kovid ambulanti
28. 09. 2020. u 10:36
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)