ŽIVOT KUCA U OBJEKTIVU: Nesvakidašnja izložba u Dudovoj šumi u Subotici
ČOVEKOVI najbolji prijatelji u Dudovoj šumi u Subotici nisu retkost, jer se već neko vreme tu nalazi park za pse a i mnogi građani njome šetaju ljubimce.

Foto J. L.
Sada se mezimci mogu videti i na izložbi fotografija, na kojima su portreti pasa iz Prihvatilišta za napuštene životinje.
Raspoloženje napuštenih životinja, od straha, bola, patnje do razdraganosti okom objektiva zabeležio je Albert Kečkeš, a iza svake fotografije nalaze se i poruke koje bi psi, da mogu da govore, preneli svom vlasniku.
- Izložba se zove "Humanizacija pasa", jer smo želeli da u istu ravan stavimo ljude i pse, jer imamo identične emocije, s tim što se ljudi razlikuju od životinja po razumu - objašnjava Kečkeš.
- Poenta je da ambijent nije toliko bitan, koliko je važna interakcija sa njima, jer pas će se navići u bilo kom prostoru, ali ako mu nedostaje emotivni deo, on će tugovati i patiti.
Na fotografijama su prikazani psi koji su prošli kroz Prihvatilište, koje radi u okviru JKP "Čistoća i zelenilo", a neki od njih su udomljeni, pojedini se nalaze u programu "Uhvati, steriliši i pusti", a mnogi još čekaju svog novog vlasnika.

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (0)