"BRZI PRSTI" NISU FER: Uskoro sledi nova procedura konkurisanja za stanove za bezbednjake
DA će postupak konkurisanja za stanove za pripadnike vojske, policije i službi bezbednosti biti promenjen, izvesno je posebno posle izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića da treba preispitati i ispraviti aktuelni sistem podele po redosledu prijavljivanja elektronskim putem.

Foto N. Karlić
Nužnost izmene procedure rangiranja, popularno nazvane "brzi prsti", potvrdio je i Miloš Vučević, gradonačelnik Novog Sada, jednog od sedam gradova u našoj zemlji u kojima je u toku izgradnja ukupno 7.900 stanova za bezbednjake.
- Menjaće se procedura podnošenja konkursne dokumentacije. O tome ćemo razgovarati u bliskoj budućnosti. Važno je istaći da je predsednik Vučić najavio još veću stambenu podršku, pre svega za Beograd i Novi Sad, u smislu izgradnje još većeg broja tih stanova, jer je interesovanje za njih ogromno - izjavio je Vučević "Novostima".
JUGOVIĆEVO
U NOVOM Sadu se za pripadnike Vojske Srbije, MUP i drugih službi bezbednosti gradi 1.972 stana na 145.000 kvadratnih metara, u vrednosti od 8,5 milijardi dinara. Projekat je podeljen u dve faze. Prva, sa 548 stanova, biće završena u februaru 2021. godine.
Namera nadležnih da uvođenjem sistema "brzi prsti", odnosno formiranjem rang-liste na osnovu redosleda pristiglih prijava elektronskom poštom, budu onemogućene manipulacije, nameštanja i beskrajno dug rad konkursnih komisija očigledno nije dao željeni rezultat. Na taj način mogu da ostanu bez stana oni koji ga po objektivnim kriterijumima zaslužuju a nisu baš vešti u brzom slanju mejlova, odnosno elektronskoj komunikaciji.
Zato će zainteresovani za jeftine stanove u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kraljevu, Kragujevcu, Vranju i Sremskoj Mitrovici s nestrpljenjem čekati da vide koji će novi model konkurisanja da predloži republička vlada.

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)