SKI-LIFT SPREMAN ZA ZIMU: Obnova skijaške infrastrukture na Goču
UKOLIKO sve bude teklo prema planu, novi ski-lift na planini Goč poviše Kraljeva biće spreman za predstojeću zimu, što će svakako obradovati sve skijaše i ljubitelje zimskih sportova iz grada na Ibru i okoline.
Foto: Privatna arhiva
Moderan ski-lift montira se na takozvanoj maloj stazi koja će takođe biti uređena, pa čak i produžena, na nadmorskoj visini od oko 900 metara, nedaleko od hotela „Dobre vode“.
Za ovu namenu lokalna samouprava je izdvojila 20, Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacije 15 miliona dinara, a rok za završetak radova je 9. decembar.
- Posle jedne decenije ponovo će biti skijanja na Goču. Za početak na maloj stazi čija je dužina 350 metara. Upravo na ovoj stazi mnogi Kraljevčani, ali i posetioci Goča iz svih krajeva Srbije prvi put su stali na skije. Od ove zime i današnji mališani biće u prilici da upravo ovde savladaju osnove skijanja ili snouborda – kaže Aleksandar Nestorović, direktor JP za uređenje građevinskog zemljišta u Kraljevu.
U nameri da Goču vrate nekadašnji sjaj, Kraljevčani ulažu i u skijašku i ostalu infrastrukturu. Tako će osim montaže ski-lifta, uskoro početi i postavljanje žičare na velikoj stazi, donacija „Skijališta Srbije“, a u toku je i fazna rekonstrukcija puta od prigradskog naselja Beranovac do ove pitome planine.
- Važno je da se izgradi nedostajuća infrastruktura kako bi se omogućile nove investicije – naglašava dr Predrag Terzić, gradonačelnik Kraljeva. - Svima je u interesu da Goč bude dostupan svakome, da deca radnika mogu da dođu ovde i na rekreativnu nastavu, kao i da tokom zime ovde provedu deo raspusta.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)