NAJPRE ZDRAVSTVENI RADICI: U pirotskom kraju počela vakcijnacija protiv kovida
PREMA unapred utvrđenom planu, u domovima zdravlja na području Pirotskog okruga, počela je vakcinacija protiv kovida 19.

Foto: V.Ć.
Ovdašnji ZZJZ, primio je prvu količinu od 215 vakcina "Pfizer-BionTech-Covid19", koje će primiti zaposleni u kovid odeljenjima pirotske Bolnice, njihove kolege u kovid ambulantama, kao i zaposleni i štićenici Doma za stare u Dimitrovgradu.
Po poslednjim podacima, na području Pirotskog okruga registrovano je 24 novozaraženih osoba, a isto toliko uzoraka je poslato na testiranje u laboratoriju niškog IZJZ. U kovid odeljenjima pirotske OB od posledica zaražavanja preminule su dve osobe:jedna iz Pirota, i druga iz Dimitrovgrada. Od početka epidemije u okrugu je ukupno preminulo 128 osoba.Kovid je laboratorijski potvrđen u 3027 slučajeva. Mera izolacije naložena je za 26, a ukinuta za 24 osobe, a u kovid ambulanti bilo je 159 pregleda od kojih je 46 prvih, a 146 kontrolnih. Od zaraze u Bolnici trenutno se leči 34 bolesnika.
Uz te podatke, u Centru za kontrolu i prevenciju bolesti ZZJZ, konstatuju da se broj hospitalizovanih i smrtnih ishoda polako smanjuje, kao i intenzitet prenošenja virusa. Samo odgovornim poštovanjem svih mera, situacija se može držati pod kontrolom-poručuju iz ZZJZ u Pirotu.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)