LJUBITELJI ŽIVOTINJA UPOZORAVAJU: Bahate Nišlije ubijaju zaštićene ptice!
ZA nepuna tri dana volonteri Zoo planeta iz Niša spasili su dve ptice koje su upucane iz vatrenog oružja.
Foto: ZOO planet
Prema rečima Dušana Stojanovića, predsednika Zoo planeta podneli su prijave policiji.
- Kreja, poznatija kao sojka ptica, pronađena je juče upucana iz vazdušne puške, kod Bogoslovije u naselju Gabrovačka reka. Naš sugrađanin je danas spasio ovu pticu i odneo kod veterinara i zahvaljujući stručnoj pomoći, ptici je urađen rendgen i osteosinteza pa je krilo spašeno - kaže Stojanović.
On dodaje da je upucan i mišar na kilometar od sela Mozgova koji se oporavlja od rane nanete vatrenim oružjem.
- Mišar je zaštićena i strogo je zabranjena bilo kakva vrsta lova. Sojka je lovna ptica, ali se ne sme ubijati u anseljenom mestu - navodi Stojanović.
Preporučujemo
UGINULA JE PRE 30 GODINA: Naučnici u SAD klonirali izmrlu vrstu američkog tvora (FOTO)
21. 02. 2021. u 00:33
UMIRU RETKE VRSTE: Uginulo oko 750 pelikana u Senegalu, ležali mrtvi razbacani po plaži
28. 01. 2021. u 00:02
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
Šta znači kad je na Krstovdan VEDRO I VETROVITO
KRSTOVDAN, koji se obeležava 18. januara, jedan je od onih praznika u srpskoj tradiciji koji tiho, ali snažno povezuje veru, prirodu i čoveka. Iako često ostaje u senci Bogojavljenja, Krstovdan u narodnom pamćenju nosi jednaku simboliku, kao dan kada se sudbina godine “zapečati”, a voda, vetar i nebo postaju glasnici onoga što dolazi.
18. 01. 2026. u 11:39
Komentari (0)