REPUBLIČKA AKCIJA ZA MLADE: PK „Javorak“ sutra domaćin planinarskog uspona na istoimeni vrh na Južnom kučaju
NA Južnom kučaju kod paraćinskog izletišta Grza sutra se održava republička akcija za mlade čiji je organizator Planinarski klub „Javorak“, pod pokroviteljstvom Planinarskog saveza Srbije.
Foto: PK Javorak
Mladi planinari okupiće se kod planinarskog doma „Đorđe Živković“, a od deset sati je polazak na pešačenje kružnom stazom dužine sedam kilometara.
Ova staza spada u lake jer je visinska razlika pri usponu i silasku 346 metara nadmorske visine. Planinarski dom je na 410 metara, a cilje je vrh Mali javorak na 756 mnv.
Programom akcije previđen je ulazak u pećinu iznad vrela Grze, zatim vežbe mladih učesnika iz više klubova u planinarskoj orijentaciji, te upoznavanje sa Gorskom službom spasavanja i sa korišćenjem radio-stanice na terenu, u čemu će planinare obučavati predstavnici Radio-kluba „Kosmos“.
Iz PK „Javorak“ podsećaju da su vođe grupa odgovorne za disciplinu i bezbednost svojih grupa, te da treba poneti odgovarajuću garderobu i hranu u rancu.
Akcija se završava dodelom zahvalnica učesnicima nakon okončanja svih organizovanih aktivnosti oko 17 sati.
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)