RADOVI VREDNI TRI MILIONA EVRA: Firma "Zorka eliksir" ulaže u ekologiju
U OKVIRU daljeg unapređenja tehnološkog procesa i postavljanja dva dodatna skrubera-filtera, podizanja visine fabričkog dimnjaka i smanjenja vidljivosti perjanice završnog emitera, Eliksir Zorka je počeo aktivnosti na izradi parcijalnih segmenata predispirača i njihovoj ugradnji, saopšteno je “Novostima” iz ove firme.

Foto: Eliksir Zorka
Prva dva segmenta predispirača, kao i čelična konstrukcija, su već postavljeni. Sledeća aktivnost je postavljanje trećeg i poslednjeg segmenta predispirača koji je trenutno u fazi izrade.
-Povezivanje predispirača na postojeći sistem za prečišćavanje će se obaviti u remontu pogona od 21. juna do 14. jula ove godine -kažu u toj šabačkoj formi, koju deo javnosti u gradu na Savi optužuje za zagadjivanje vazduh. - Tokom tog perioda biće zaustavljena proizvodnja. Ranije najavljeni termin početka remonta 12. jun, odlaže se do 21. juna, zbog kašnjenja u isporuci čelične konstrukcije koja se doprema iz uvoza. Transport je otežan zbog svih procedura prouzrokovanih situacijom sa Covid-om i važećim epidemiološkim merama.

Foto: Eliksir Zorka
U toku remonta, kako kažu, “ biće završena ugradnja predispirača emitera, a sukcesivno će biti izvršeni radovi na ugradnji dodatne opreme i uređaja na završnom emiteru. U okviru ovog posla biće izvedeno i podizanje visine fabričkog emitera, u cilju smanjenja intenziteta perjanice”.
Nakon završetka remonta, 14. jula, a do kraja avgusta, biće završena i treća faza – ugradnja ispirača granulatora, što dodatno smanjuje emisiju gasova.
-Na ovaj način ćemo postići najviši stepen pranja otpadnih gasova i dodatno smanjiti ukupne nečistoće u prečišćenim gasovima -kažu u formi Eliksir Zorka. - Osim toga, podizanje visine fabričkog dimnjaka, će omogućiti bolju disperziju vlažnih gasova na izlazu i dodatno smanjenje uticaja na okruženje. Ukupna vrednost ovih investicija je oko 3 miliona evra.
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)